nautica

English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)
 • Egipt zaprasza
  Egipt zaprasza
  W Egipcie czekają na Ciebie luksusowe łodzie nurkowe - na pokładzie wszystko i mnóstwo wrażeń !
 • Egipt zaprasza !
  Egipt zaprasza !
  Łodzie nurkowe czekają - zapraszamy do Egiptu
 • Egipskie kolory
  Egipskie kolory
  Nurkowy raj ! barwy Morza Czerwonego w zasięgu ręki !
 • Wraki Morza Czerwonego
  Wraki Morza Czerwonego
  Na granicy wody i powietrza - zobacz wraki Morza Czerwonego

Turystyka nurkowa

Ten program jest kwintesencją naszej oferty. Przecież uczymy się nurkować właśnie po to, żeby zwiedzać podwodny świat i poznawać nowe miejsca nurkowe. Czysty relaks! Równocześnie jednak, każde nurkowanie turystyczne wzbogaca praktykę nurkową zwłaszcza, jeżeli można skorzystać z wiedzy i doświadczenia instruktorów i przewodników prowadzących nurkowania. Oni podpowiedzą Wam jak optymalnie skonfigurować sprzęt, jak zachować się w zespole nurkowym, przypomną zasady kontroli pływalności, wskażą ukryte przy dnie zwierzęta - jednym słowem: pomogą i uatrakcyjnią nurkowanie. Będzie to ważne przede wszystkim dla tych płetwonurków, którzy nie mają jeszcze imponującego stażu nurkowego i nurkują od wakacji do wakacji. Opieka naszej kadry pozwoli im bezstresowo rozpocząć nowy sezon.

Wymagania wstępne

W nurkowaniach turystycznych mogą brać udział wszystkie osoby powyżej 12 lat, posiadające uprawnienia nurkowe, jednej z uznanych na świecie federacji szkoleniowych. Licencję oraz wykaz wykonanych nurkowań (logbook) należy okazać w bazie przed rozpoczęciem programu nurkowego. Poziom Waszego wyszkolenia, ilość wykonanych nurkowań i to, kiedy ostatni raz byliście pod wodą, powiedzą bardzo dużo waszemu przewodnikowi, jeszcze przed rozpoczęciem nurkowania. Przed rozpoczęciem nurkowania podpisuje się również dokument o zrozumieniu dobrych praktyk bezpiecznego nurkowania oraz o zwolnieniu organizatora nurkowań z odpowiedzialności. Osoby nurkujące w ramach turystyki podwodnej powinny posiadać również badania lekarskie dopuszczające do nurkowania i przedstawić je w bazie nurkowej. Lista lekarzy nurkowych znajduje się pod adresem http://slk.kdp-pttk.org.pl/lista.html

Pakiet nurkowań turystycznych

Po przylocie do Egiptu i zakwaterowaniu w hotelu, prosimy o kontakt z administratorem naszej bazy, w celu ustalenia planu pierwszego dnia nurkowego. Nie trzeba tego robić, jeżeli otrzymaliście w biurze Nautica jasne i jednoznaczne wytyczne co do organizacji pierwszego dnia nurkowego. W Sharm el Sheikh standardowy dzień nurkowania turystycznego zaczyna się od transferu z hotelu do bazy. Zbiórka przed Waszym hotelem wyznaczana jest między godz. 7:30 a 8:00. Po przybyciu na łódź, należy sprawdzić, czy macie kompletny sprzęt nurkowy. W trakcie jednego dnia nurkowego organizowane są dwa nurkowania. Można również wykupić lunch na łodzi, który podawany jest w przerwie między nurkowaniami. Powrót do portu następuje zazwyczaj ok. godz.15:00-16:00. Po złożeniu sprzętu i ustaleniu z Waszym przewodnikiem nurkowym planu na następny dzień jesteście odwożeni do hotelu. Standardowy pakiet nurkowań turystycznych to 10 nurkowań, czyli 5 dni nurkowych. Szósty, pełny dzień, w trakcie tygodniowego pobytu można wykorzystać na wycieczkę lub plażowanie. W cenie pakietu nurkowań turystycznych standardowo zawarta jest butla (12 l) i pas balastowy. Jeżeli nie posiadacie pozostałego sprzętu, możecie go wypożyczyć za dodatkową opłatą.

 

Nautica Travel

Nautica Safari

Nautica Vis

Nautica Egipt